Obrusy i serwety

Serwety i obrusy to istotny element wystroju pokoju, stołu, świąt. Są one również doskonałym podarunkiem na różne okazje.

Sklepy oferują niezliczoną ilość wzorów i różnych wielkości serwet, obrusów, bieżników. Zdecydowana większość z nich, choć pięknie wygląda, jest wytwarzana maszynowo, a co za tym idzie, tańsza i wyprodukowana w setkach sztuk. Chcąc ofiarować komuś lub kupić dla siebie coś naprawdę cennego i ładnego polecam wyroby ręcznie robione.

Niepowtarzalne wzory i motywy, różnorodne kształty, kolory dodadzą piękna i stworzą niezwykły nastrój w każdym pomieszczeniu.
Serwetki robione na szydełku, na drutach, z koronek to prawdziwe dzieła sztuki. Różne grubości nici nadają im formę i ostateczny kształt.
Popularnością cieszą się też serwety haftowane i wyszywane. Tego typu zdobienia możemy też znaleźć lub samodzielnie naszyć na poduszki, torebki, a nawet bieliznę.

Można dostać też serwetki łączące w sobie różne techniki lub materiały. Bardzo elegancko wyglądają serwety z tkaniny wykańczane koronką lub szydełkiem.

Warto dobierać kolory lub wzory serwet do innych elementów wystroju pokoju czy stołu. Kiedyś serwety były białe, dziś są niezwykle różnorodne.

Pamiętajmy, że na urok i ostateczny wygląd, nastrój pomieszczenia i humor gości składają się drobiazgi, które tworzą całość, a więc muszą one także ze sobą współgrać. Serwety duże i małe są niezwykle istotnym elementem tej kompozycji.

Wyroby szydełkowe czy haftowane to droga inwestycja, ale na pewno doda wnętrzu wyjątkowych cech. Stosowne dbanie o nie pozwoli długo cieszyć się ich urokiem.