Dekoracje z owoców

Owoce to źródło witamin i zdrowia. Często pojawia się na stole. Jest nie tylko przysmakiem, zdrową przekąską, ale tez może być atrakcyjną dekoracją i ciekawym prezentem.

By owoc wyglądał ciekawie wystarczy ładnie go zapakować, np. w przeźroczystą folię, związać kokardą, udekorować jak paczkę z tradycyjnym prezentem. Można umieścić go w misie, koszu, w waflowej miseczce lub tubce (by nie puścił soku można wyłożyć ją papierem do pieczenia lub folią).

Jeżeli owoców jest kilka można ułożyć je na paterze, w koszu, szklanym naczyniu, np. dużym kielichu. Dodatkowo można przystroić je liśćmi, np. dzikiego wina, kolorowymi z drzew, gałązkami, kwiatami, wszystko zależy od wyobraźni i rodzaju owoców. Musimy też dopasować naczynie i ozdoby tak, by wszystko razem stanowiło całość.

Pięknie wyglądają kolorowe owoce w przeźroczystym naczyniu. Jeśli ułożymy je warstwami będą bardzo ozdobne. Wtedy dodatkowych ozdób nie potrzebują lub wystarczy im ozdoba skromna, jednokolorowa.

Warto pobawić się kolorami. Tworzyć kontrasty, warstwy, całe kompozycje. Np. do owoców wiosennych (wręczanych w tym okresie) można dodać kwitnącą gałązkę, do jesiennych kolorowe liście, kłosy, suszone kwiaty itd.

Wykorzystujmy też naturalne liście owoców, a jeśli możemy całe gałązki owoców z liśćmi. Będą bardzo ozdobne i pachnące.