Sakralne ozdoby w pokoju

Eleganckie, sakralne ozdoby wnętrz to zawsze piękny prezent, który poza wartością uczuciową niesie też wartość religijną i artystyczną.

Rzeźby, obrazy czy ikony to niezwykłe ozdoby. Wnoszą do pomieszczenia metafizyczny klimat, tworzą aurę duchowości, niosą ze sobą wspomnienia, bo zwykle wiążą się z odbytą podróżą, wspomnieniem, miejscem.

Ciekawym elementem wystroju mogą być też tryptyki. Zamykane nawy, nawiązanie do tradycji, ludowości i sacrum - wszystko to daje poczucie tajemniczości, przenosi choć na moment jakby w inny wymiar rzeczywistości.

Obrazy o tematyce religijnej, tradycyjnie malowane na drewnie, szkle czy płycie albo wyszywane to także ciekawy, modny element zdobniczy współczesnego wnętrza. Uroku może dodać mu piękna rama i właściwe miejsce.

Rzeźby różnej wielkości dodają szyku i elegancji. Mogą wnętrze rozweselić, rozświetlić, jak też dodać mu powagi. Popularne figurki aniołów, ale też inne wizerunki świętych czy symboliczne rzeźby np. roślin to piękna ozdoba i piękny prezent.

Fotosy pochodzą ze sklepu

http://www.stylowyprezent.pl/