Tajemnicze koty

Kot to jeden z najbliższych przyjaciół człowieka. Choć podobno nigdy nie da się go całkiem oswoić, ani rozszyfrować. Za to jego mruczenie, ciepło, łaszenie się posiadają wartość terapeutyczną.
Nawet popularny dachowiec może być śliczny i kochany. Przecież nie szata zdobi... Już starożytni Egipcjanie docenili te niezwykłe zwierzęta czcząc je jak bóstwa.

Ich rola w przyrodzie jest niezwykle ważna, bo przecież niszczą szkodniki, ale są także bohaterami wielu bajek i najwspanialszymi przyjaciółmi. Nikt jednak nie żyje wiecznie - kot również. Dlatego ci, którzy się nimi fascynują zbierają zdjęcia, rysunki, figurki, by ich wizerunek utrwalić w pamięci.

Kot jest m. in. symbolem sprytu i zdolności wychodzenia bez szwanku z każdej opresji. Jego podobizna nadaje się więc doskonale na prezent lub dekorację biura czy też pokoju. Koty lubią dzieci, więc i im taki podarunek powinien sprawić radość. Kot, poza wartością literacką (ten w butach, czy ten chory), ma też wartość dydaktyczną - bo pije mleczko, myje się, jest sprawny czyli wysportowany, a czasem także rozrabia i ponosi tego konsekwecje.
Dla wielbicieli tych zwierząt rzeźba kota będzie na pewno wspaniałym prezentem. Do tego zrobiona ręcznie, z drewna, w pięknych kolorach - taki podarunek z pewnością ucieszy każdego kociarza.

Propozycje pochodzą ze sklepu http://www.stylowyprezent.pl/