Anioły są tuż obok nas...

Anioły są bardzo popularne w naszym języku i tradycji. Być może są nam właśnie w obecnych czasach wyjątkowo potrzebne. Wierzymy w ich siłę, opiekę, wsparcie, szczególnie w trudnych momentach.

O aniołach nuci się piosenki, umieszcza je na obrazach, często opowiada dzieciom o anielskich stróżach i posłańcach.
Także dobrych ludzi nazywamy Aniołami niosącymi wsparcie. Chcemy widzieć tych, którzy nas wspierają, dlatego chętnie sięgamy po obrazy, rzeźby, figurki naszych Dobrych Duchów. Są one doskonałymi prezentami na każdą okazję.

Wszelkie wizerunki sakralne dodają nam spokoju, pewności siebie i nadziei, że ktoś nad nami czuwa, że nie jesteśmy pozostawieni sami sobie. Szczególnie uwierzyliśmy w moc Aniołów. Ich podobizny można zawiesić nad łóżkiem, by czuwały nad spokojnym snem, albo nad stołem, by chroniły rodzinę zebraną przy posiłku.

Wizerunki, rzeźby czy podobizny wzmacniają nas psychicznie i duchowo, a mieszkaniu nadają niepowtarzalny czar, klimat i nastrój. Bo czy wesoły Anioł, grający na fujarce nie wywoła uśmiechu? A ten ze skrzypcami, nie wniesie w serce odrobiny nadziei, przecież kojarzy się od razu z narodzinami Boga?

Anioły są wśród nas, jako duchy, postaci, ale też wizerunki. Nigdy dobrych Aniołów wokół nie jest za wiele. Warto o tym pamiętać.